Gnee  Oceľ  (Tianjin)  Co.,  Ltd.

Aktualizácia ceny medi C11000 – 12. októbra 2026

Oct 12, 2026

Katóda nie je to, čo sa zvára, valcuje alebo ťahá. Obstarávacie tímy, ktoré sledujú iba trojmesačné číslo LME za tri{2}}mesiace –14 550 dolárov za tonu10. októbra hore255,50 USD (+1.79 %) na deňa+2.04 % za týždeň- chýba vrstva, ktorá skutočne presúva ich faktúru. Predmetná vrstva jevýrobná prémia: náklady na premenu katódy triedy A na drôtenú tyč, prípojnicu, rúrku, plech, pás, platňu alebo fóliu. Vo všetkých siedmich bežných produktových formách C11000 sa prémia medzi 3. a 4. štvrťrokom 2026 rozšírila, alenie jednotne. Fólia a prípojnica sa rozšírili o 21–22 %. Doska sa rozšírila o 17 %. Pre kupujúcich 4. štvrťroka to znamená, že riadková položka LME už nie je jedinou vecou, ​​o ktorej treba rokovať - prémia za konverziu je teraz druhým pohyblivým cieľom ponuky.

 

Prečo teraz záleží na Fabrication Premium

Počas prvých troch štvrťrokov roku 2026 bol medený príbeh takmer výlučne príbehom LME. Trojmesačný priemer LME za rok 2026 je približne na úrovni14 370 dolárov za tonu- oo 41 % vyššiepriemer za celý rok 2025-. Pre obstarávacie tímy s fixnou LME-plus-prémiovou zmluvou bola línia LME nestabilná a výrobná prémia bola stabilná.

 

Toto rozdelenie už nie je čisté. Konverznou líniou začali pohybovať aj tri tlaky:

Náklady na energiu.Európske kontrakty na elektrickú energiu a zemný plyn obnovené na úrovni 4. štvrťroka 2026 sú o 10 – 15 % vyššie ako v 4. štvrťroku 2025. Severoamerické mlyny s-nakupovanou energiou zaznamenali podobný nárast. Ázijské mlyny s vodnou energiou sú viac izolované, ale stále platia viac za anódu a zemný plyn.

Ekonomika zhodnocovania šrotu.Vyššie ceny LME sprísnili podlahu pod medeným šrotom č. 1 a č. 2. Výrobne, ktoré počítajú s interným spätným podávaním šrotu na dotovanie primárneho materiálu, musia teraz tento šrot označiť-na{4}}predaj za ceny súvisiace s LME-, čím sa zmenšuje rozpätie a posúvajú sa vyššie-kótované prémie za konverziu.

Pridelenie kapacity mlyna.Q4 je sezónny vrchol dopytu po transformátoroch, prípojniciach a magnetických drôtoch. Mlyny v týchto segmentoch majú predĺžené dodacie lehoty a uprednostňujú-vyššie marže a tolerancie, čo zvyšuje prémiu za konverziu aj v prípade štandardných produktov.

 

Čistý výsledok:výrobná prémiapre priemernú formu produktu C11000 rozšírená opribližne 150 – 800 USD za tonumedzi Q3 a Q4 2026. Tabuľka nižšie kvantifikuje zmenu formy po forme.

 

Snímka trhu z októbra 2026

Indikátor Hodnota (10. október 2026) Čo to znamená pre C11000
LME 3-mesačná meď 14 550 dolárov za tonu +255,50 USD (+1.79 %) za deň; +2.04 % za týždeň
Hotovosť LME vs 3-mesačné + 10 – 14 USD za tonu Mierna spätná väzba; promptná katóda stále tesná
Priemer od začiatku roka 2026 LME ~ 14 370 USD / tonu +41 % oproti celoročnému-priemeru za rok 2025
Celoročný-priemer za rok 2025 10 180 dolárov za tonu Referenčný základ pre medziročné porovnanie
Yangshan medená prémia ~ 120 dolárov za tonu Mimo septembrového vrcholu 124 USD; Fyzický dopyt v Ázii je stále pevný
Skladové zásoby LME ~242 975 ton Čerpanie po-sviatku; tesné z-Ázie
Medené zásoby COMEX ~ 700 000 ton Dole zo 762 000-tonového septembrového vrcholu
Uzávierka sadzieb za meď-v USA podľa § 232 Soft no (30. september 2026) Nie je uložené žiadne clo; preskúmanie zostáva otvorené
čílska medená-zlatá baňa Prvý{0}}štrajk od 7. októbra Riziko koncentrácie ponuky; lepší účinok v priebehu 2-4 týždňov

 

To, čo si vezmete so sebou: línia LME je hustá, noregionálna prémiaje stabilný avýrobná prémiaje to, čo sa teraz rozširuje. Táto kombinácia znamená, že faktúry C11000 v 4. štvrťroku sú riadené všetkými tromi vrstvami súčasne, nielen hlavným číslom LME.

 

Modul ekvivalentnej triedy C11000

C11000 je ťažná trieda medi elektrolytickej húževnatej smoly (ETP), špecifikovaná ako99,90 % Cu minimums kyslíkom riadeným v rozsahu 0,02 – 0,04 % húževnatého-rozsahu tónu. Na rovnakú chémiu sa odkazuje v niekoľkých národných normách. Pre obstarávacie tímy, ktoré dostávajú výkresy špecifikujúce jedno označenie a potrebujú čerpať z certifikovaných závodov do iného, ​​tabuľka nižšie zmapuje ekvivalenty.

 

Systém označovania Kód triedy Ďalšie bežné mená Kľúčové poznámky
UNS (USA) C11000 Elektrolytický tvrdý tón (ETP) Základná trieda ASTM B152, B187, B49, B280
EN (Európa) CW004A Cu-ETP EN 1652, EN 12163, EN 12449
GB/T (Čína) T2 - GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040
JIS (Japonsko) C1100 - JIS H3100, H3200, H3300
DIN (Nemecko) 2.0065 E-Cu58 DIN 1787 / EN 13601
BS (Spojené kráľovstvo) C101 - BS EN 1652
ISO Cu-ETP - ISO 1336

Pre aplikácie v spájkovanej alebo vodíkovej -atmosfére špecifikujteC12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101 % IACS) alebo bez kyslíka, špecifikujteC10200 (OFHC)aleboC10100 (OFE).

Výroba prémiového rebríka podľa formulára produktu - 3. štvrťrok vs. Q4 2026

Výrobná prémia je najviac obchodovateľnou položkou na faktúre C11000. Je aj najvariabilnejšia. Tabuľka nižšie zobrazuje typický stred-bod 3. štvrťroka a orientačný stredný bod 4. štvrťroka- pre sedem bežných foriem produktov, zoradené podľa prémiovej hodnoty (najvyššia navrchu).

C11000 Copper Price Update

Prémia za výrobu C11000 podľa formy produktu: 3. štvrťrok (aug-september 2026) typický stredný-bod v porovnaní so 4. štvrťrokom (október 2026) indikatívny stred-bod. Prémie v USD za tonu oproti hotovosti LME Cu alebo 3{11}}mesačné zúčtovanie. Pravý-stĺpec zobrazuje percento rozšírenia medzi 3. a 4. štvrťrokom. Fólia a prípojnica sa rozšírili najrýchlejšie; platňa sa rozširovala najpomalšie.

 

Forma produktu Typická prémia za 3. štvrťrok (USD/t nad LME Cu) Indikatívna prémia za 4. štvrťrok (USD/t nad LME Cu) Q3→Q4 rozšírenie
Fólia (zrolovaná, < 0,1 mm) $3,800 $4,600 +21%
Rúrka (ťahaná, inštalatérske/ACR) $2,700 $3,200 +19%
Pás (presný, < 3 mm) $1,600 $1,900 +19%
Plech (valcovaný za studena-, > 3 mm) $1,400 $1,650 +18%
Doska (ťažká, > 6 mm) $1,200 $1,400 +17%
Prípojnica (obdĺžniková, valcovaná) $900 $1,100 +22%
Drôt (8 mm, plynulé liatie) $700 $850 +21%

 

Vzor je informatívny. Dve formy s najväčším percentuálnym rozšírením -prípojnica (+22 %)afólia (+21 %)- sú na opačných koncoch spektra zložitosti. Prípojnica má jednoduchý tvar, ale prudký nárast dopytu po transformátoroch a dátových -centrách sprísnil kapacitu valcovní-. Fólia je najzložitejší tvar a jej výroba-najviac energeticky náročná. Obe sa rozširovali rýchlejšie ako priemer.

 

Rúrka a pásikrozšírila o 19 %. Dopyt po rúrach poháňajú modernizované inštalatérske práce, ACR (klimatizácia a chladenie) ACR (klimatizácia a chladenie) a prechod na tepelné-čerpadlo. Dopyt po pásikoch poháňajú konektory batérie EV, vinutia transformátora a presná elektronika.

 

Tanier a listnajmenej (17–18 %). Ide o formy s najvyšším{3}}objemom a závody, ktoré ich vyrábajú, majú najstabilnejšiu kapacitu. Sú to tiež formuláre, kde riadok LME predstavuje najväčší podiel na konečnej faktúre, takže krok LME robí viac práce na hlavnej cene.

 

Pre aKupec valcovaného drôtu C11000, na čísle titulku záleží viac ako na prémii za konverziu. Pre aKupujúci fólie C11000, konverzná prémia môže byť štvrtina faktúry.

 

Poznámky k obstarávaniu podľa formulára-po{1}}štvrtom štvrťroku

Drôt (8 mm, plynulé liatie)

Najjednoduchší formulár na vytvorenie - jedného horúceho{1}}prechodu z nepretržitého-obsadzovania pruhu - a formulára s najnižšou prémiou za konverziu. Rozšírenie v 4. štvrťroku bolo spôsobené najmäšrot-ekonomika spätného podávania: Vyššie ceny LME zvýšili spodnú hranicu medeného šrotu č. 1, čím sa stlačila interná marža závodu a posunula sa hlavná-kótovaná prémia za konverziu vyššie. Dodacie lehoty pre štandardnú 8 mm tyč sú teraz6-8 týždňovpre Q1 2027 doručovacie priestory.

 

Prípojnica (obdĺžniková, valcovaná)

Prípojnica je geometricky jednoduchá, ale logisticky tesná. Rozšírenie Q4 bolo spôsobenédopyt po transformátoroch a{0}}centrách údajovčo posunulo kapacitu valcov{0}}vpred. Pocínovaná-prípojnica obsahuje ďalšiu prípojnicu$200–$400/tcez holé. Postriebrené-pridáva ďalšie$1,500–$2,500/t. Ak váš výkres špecifikuje pokovovanie, uzamknite pokovovaciu prémiu oddelene od medenej prémie.

 

Doska (ťažká, > 6 mm)

Doska je forma, ktorá je najviac vystavenápozemná zbernica, rozvádzač a veľký transformátorkoncové-trhy. Dopyt po 4. štvrťroku je pevný, ale nie taký prísny ako segmenty pásov a rúrok. Kupujúci platní majú najväčší vplyv na vyjednanie prémie za konverziu v 4. štvrťroku, pretože rad LME predstavuje najväčší podiel na faktúre a závody sú ochotné zľaviť z konverzie, aby získali objem.

 

Plech (valcovaný za studena-, > 3 mm)

Plech je ťažná forma používaná pri zastrešení, opláštení, opláštení prípojníc a všeobecnej výrobe. Rozšírenie Q4 je mierne. Kupujúci by mali venovať pozornosťšpecifikácia teploty: výkres, ktorý špecifikuje H02 (polo{1}}tvrdý) verzus H04 (úplný-tvrdý) verzus O60 (mäkko žíhaný), mení cenu konverzie o5–15%. Ak to vaša aplikácia umožňuje, špecifikácia podľa rozsahu tvrdosti a nie podľa názvu dáva fréze flexibilitu pri výbere najlacnejšej vyhovujúcej cesty.

 

Pás (presný, < 3 mm)

Strip je hárok s najvyššou{0}}presnosťou a je najviac vystavenýEV batéria, vinutie transformátora a elektronikadopyt. Rozšírenie vo 4. štvrťroku bolo spôsobené kapacitnými obmedzeniami v presných valcovniach za studena-. Požiadavky na toleranciu a povrchovú-úpravu sú dôležité: tolerancia ±0,02 mm so zrkadlovou úpravou môže pridať ďalšiu15–25%na prémiu za konverziu.

 

Rúrka (ťahaná, inštalatérske/ACR)

Dopyt po rúrach v 4. štvrťroku je poháňaný týmcyklus modernizácie vodovodného potrubia, zostavenie ACR (klimatizácie a chladenia)-a prechod tepelného-čerpadla. Ťahaná rúrka si vyžaduje viacero ťahov za studena-a prechodné žíhanie, a preto je prémia za konverziu v strede rebríčka. Dodacia lehota ťahaných rúr je teraz10-14 týždňovpre štandardné veľkosti;14-20 týždňovpre ne-štandardné alebo vysokotlakové{1}}špecifikácie ACR.

 

Fólia (zrolovaná, < 0,1 mm)

Fólia je najkomplexnejšia forma a tá s najväčšou absolútnou prémiou za konverziu. Rozšírenie Q4 bolo spôsobenénáklady na energiu(valcovanie fólie patrí medzi energeticky-najnáročnejšie procesy medi) a týmBatéria elektromobilu, lítium{0}}iónový zberač prúdu a tienenie elektronikydopyt. Fólia je tiež najviac vystavená formastrata šrotu: orezanie okrajov z procesu valcovania sa vráti do taviacej dielne a tento šrot sa musí označiť-na{1}}predaj za ceny súvisiace s LME-, čo zvyšuje hlavnú prémiu za konverziu.

 

Stratégia obstarávania Q4 podľa formy

Pre kupujúcich C11000, ktorí spravujú výdavky za 4. štvrťrok vo viacerých produktových formách, vyniká päť taktických bodov:

Dojednajte prémiu za konverziu oddelene od doložky LME.Jediné číslo LME+premium je pohodlné, ale skrýva prémiu za konverziu. Požiadajte o dve oddelené čísla a porovnajte prémiu za konverziu s rozsahmi špecifickými pre formulár-v tomto článku.

Uzamknite hlasitosť Q1 2027 na tesných formulároch.Dodacia lehota fólie, trubice a prípojnice sa predlžuje. Dodacia plocha AQ1 2027 objednaná v októbri zabezpečuje pozíciu v produkčnom kalendári.

Špecifikujte tvrdosť podľa rozsahu tvrdosti, nie podľa názvu.H02 vs H04 vs O60 mení cenu konverzie o 5 – 15 %. Nákres, ktorý umožňuje „pol-tvrdú, 60–75 HV“, dáva fréze najlacnejšiu vyhovujúcu trasu.

Opýtajte sa na ekonomiku spätného podávania šrotu.Mlyn, ktorý prevádzkuje vysoký vnútorný šrot, získava maržu, ktorú kupujúci nevidí na faktúre. Ak je pomer šrotu v závode vysoký, môže existovať priestor na vyjednanie prémie za konverziu smerom nadol.

Oddelené pokovovanie a tolerancia od prémiovej medi.Cín{0}}pokovovanie, postriebrenie-pokovovanie a špecifikácie prísnej{2}}tolerancie môžu pridať 10 až 25 % k prémii za konverziu. Vyjednajte ich ako samostatné riadkové položky, aby medená-a{7}}výrobná časť faktúry zostala viditeľná.

 

FAQ

Otázka: Je výrobná prémia rovnaká ako regionálna prémia?

Odpoveď: Nie. Regionálna prémia pokrýva prepravné, poistenie, financovanie a dovozné clo na doručenie katódy zo skladu výrobcovi. Výrobnou prémiou sú náklady na premenu katódy na hotovú formu produktu C11000. Spoločne tvoria súčasť faktúry C11000 „dodané do mlyna“; línia LME je tretím komponentom.

Otázka: Prečo je výrobná prémia taká odlišná medzi drôteným drôtom a fóliou?

Odpoveď: Strata výnosu, energetická náročnosť a počet krokov procesu. Drôt je produkt valcovaný za tepla-s jedným prechodom{2}} s výťažnosťou ~98 %. Fólia je viac{5}}prechodový za studena-valcovaný výrobok s energeticky-náročným prechodným žíhaním a šrotom-orezávania okrajov v každom stojane. Rozdiel výnosu a energie sa prejaví priamo v prémii za konverziu.

Otázka: Bude sa výrobná prémia naďalej rozširovať do Q1 2027?

Odpoveď: Závisí to od nákladov na energiu a úrovne LME. Ak LME Cu zostane nad 14 000 USD/t a energetické zmluvy sa budú držať blízko súčasnej úrovne, prémia za konverziu sa pravdepodobne v Q1 2027. rozšíri o ďalších 5 – 10 %, ak sa LME upraví na 13 000 – 13 500 USD/t, konverzné prémie pravdepodobne zostanú rovnaké.

Otázka: Mám teraz uzamknúť 6-mesačnú alebo 12-mesačnú zmluvu s pevnou cenou?

Odpoveď: Zmluva s pevnou{0}}cenou spája referenciu LME a prémiu za konverziu. V súčasnom prostredí je pozitívom ochrana pred ďalším nárastom LME. Nevýhodou je premeškanie príležitosti, ak LME napraví. Štandardným prístupom je pohyblivá-zmluva LME s pevnou prémiou za konverziu -, ktorá zachytáva pohyb LME oboma smermi a zároveň uzamkne líniu, o ktorej môžete skutočne vyjednávať.

 

Rozsah dodávky produktov C11000

Dodávame elektrolytickú húževnatú smolnú meď C11000 vo všetkých hlavných formách produktov. Štandardné výrobné rozsahy sú uvedené nižšie; neštandardné veľkosti, tempery a povrchové úpravy sú k dispozícii na požiadanie.

Forma produktu Rozsah veľkostí Temperovanie / úprava Normy
Drôt C11000 8 mm plynulé odlievanie Ako-nakreslený ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952
Prípojnica C11000 Hrúbka 3–20 mm, šírka 20–200 mm H02 (pol-tvrdý); pocínované-, postriebrené-voliteľné ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585
C11000 list a tanier Hrúbka 0,5–50 mm, šírka do 1 500 mm O60 / H02 / H04 ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040
páska C11000 Hrúbka 0,1–3,0 mm, šírka do 600 mm 060/H02/H04; dostupné presné tolerancie ASTM B152; EN 1652; JIS H3100
Rúrka C11000 (ťahaná) OD 4–100 mm, stena 0,5–5,0 mm O60 (žíhaný); H58 pre ACR ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033
Fólia C11000 Hrúbka 0,01–0,1 mm O60 (mäkko žíhané) ASTM B370; EN 1652

Všetky formuláre sa dodávajú s certifikátmi o úplnom testovaní frézy a na požiadanie môžu byť dodané s-kontrolou tretej strany, rozmerovými správami a certifikáciou-povrchovej úpravy.

 

Vyžiadajte si cenovú ponuku C11000

Pošlite nám svoj formulár produktu, špecifikáciu, množstvo a okno dodania. Do 48 hodín vám vrátime formálnu orientačnú cenovú ponuku, pričom referenčná cena LME, regionálna prémia a prémia za výrobu budú rozdelené ako samostatné riadkové položky. Ekvivalentné triedy (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101) dodávané v rámci rovnakého systému kvality.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

goTop